info@egemenanaokullari.com
0(216)370 9697 0(552)690 96 97

Hakkımızda

Hakkımızda

HakkımızdaTarihçe

                     Yıllardır eğitim camiasının dolu dolu içinde bulunmaktan gurur duyarak EGEMEN ANA OKULLARI ile hizmetinizdeyiz. Öğretmenlerimiz, çocuklarımızı tanıyarak, onda var olan gizil yetileri ortaya koymayı hedeflemektedir. Yuvamızın temel amacı; çocuğumuzun doğuştan getirdiği potansiyeli en üst düzeye çıkarmak ve çocuğumuzda öğrenmeye ilgi uyandırmaktır. Yuvamız, çocuğa en iyi örgütlenmiş oyun ortamını sağlayan bir kurum niteliğindedir.                 
                     Çocuklarımız yuvamızda kendine, bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişim olanağı bulur. Toplu yaşam kurallarına uymayı öğrenir. Yardımlaşma ve işbirliği duygusunu geliştirir. Bu arada, kendi hakkını korurken, paylaşmayı ve başkalarının özgürlüğünü zedelememeyi de öğrenir. Yuvamız, çocuğa bilgi aktarmaktan çok, onda var olan yeteneklerin serpilip gelişmesine yardımcı olur. Yuvamızda okuma yazma olgunluğu kazandırılır. Derslerimizde renk, sayı ve kavramlar, çocuğun düşüncesine uygun bir biçimde somuta indirgenerek verilir. Parmak boya ve resim faaliyeti, su ve bahçe oyunları, jimnastik ve dramatik oyunlar, sadece çocuğun eğitim ve gelişimine olanak tanımakla kalmaz, aynı zamanda onun fiziksel enerjisinin boşalmasına, gerilimden arınmasına da yarar. Çünkü yuvamız, aynı zamanda doğal bir “terapi” ortamıdır. Tıpkı resim etkinliğinde olduğu gibi bu “oyun terapisi” nde de çocuklarımız, iç dünyasını ayrıntılarına kadar yansıtma fırsatı bulur. Bu yansıtma, çocuğun rahatlamasını sağlarken, deneyimli öğretmenlerimize de çocuğun kişilik özellikleri ya da varsa sorunları hakkında ipucu verir. Bu açıdan öğretmenlerimizin, çocuğun tüm gelişim özelliklerini bilen, deneyimli kişiler olmasına özen gösteririz.                           
                         Eğitim anlayışımız, çocukların en doğal dili, gelişimin ve büyümenin temel aracı olan "Oyun" merkezlidir. Programlarımız, çocuklarımızın bireysel farklılıklarının gözetildiği Çoklu Zeka Kuramı ve Etkin Öğrenme ilkelerine göre düzenlenmektedir. Çocuğunuzun geleceği ve başarısı için biz kararlı ve iddialıyız. Bizi arayın, birlikte hareket ederek çocuklarınızın yaratıcılığını ve zekasını en verimli döneminde yeşertelim.
Yuvamızda çocuğunuz:
* Kendine güven duymayı öğrenecek,
* Tutarlı bir kişilikle, bilgiyi ve erdemi öğrenecek
* Dengeli ve kendi başına beslenebilme özelliği,
* Okul öncesi eğitim programıyla İngilizce,
* Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvalısı, :
* Bilgisayar destekli eğitim, :
* Tiyatro - sinema etkinlikleri, inceleme gezileri,
* Geniş, ferah ve aydınlık bir mekan, :
* Aylık değerlendirme testlerimiz,
* Her ay pedegog ve psikologlarca seminerler,
* Tiyatro - sinema etkinlikleri, inceleme gezileri,
* Sağlıklı, güvenilir ve güzel bir bahçe, :
* Evlere / yuvaya öğretmen eşliğinde servis vardır.

 

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin